آرشیو گروهی
آرشیو ماهیانه

آیفون۷ با قیمتی نجومی به ایران آمد

کمتر از دو هفته از رونمایی محصولات جدید برند آمریکایی اپل می‌گذرد اما قیمت آن در بازار ایران حتی فعالان بازار و مسئولان صنف را نیز شوکه کرده‌است.

به گزارش کلیک، طرح رجیستری در چندماه گذشته سروصدای زیادی داشت. از تعطیلی اپل استورها گرفته تا هشدار به نمایندگی‌های غیرمجاز و اعلام اسامی نمایندگی‌های تایید شده برای اپل.

باآن‌که کمتر از دوهفته از رونمایی آیفون ۷ گذشته اما این محصول وارد بازار ایران شده‌است و این در عین حالی است که قیمت نجومی این محصول در بازار ایران همه را شوکه کرده‌است.

میثم دادخواه، کارشناس رسمی اتحادیه تجهیزات مخابراتی، در این خصوص گفت: مدل‌جدید آیفون با ظرفیت‌های ۳۲، ۱۲۸و۲۵۶ گیگ وارد بازار شده و ما اینگونه پیش‌بینی می‌کردیم که با توجه به قیمت جهانی، زمانی که آیفون ۳۲ گیگی به ایران برسد با توجه به حبابی که معمولا در ابتدای کار برای محصولات اپل وجود دارد قیمت آن حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و آیفون ۱۲۸ گیگی حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد اما آنچه اکنون رخ داده آنکه روز گذشته آیفون ۱۳۲ گیگی با قیمتی بالغ بر پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و آیفون ۲۵۶ گیگ با قیمتی حدود هفت میلیون تومان به فروش می‌رسد و آیفون ۳۲ هم در بازار بسیار کم است.

این فعال بازار با تاکید بر نوسانات شدید قیمت آیفون در بازار، از تغییرات بالغ بر یک میلیون تومانی در قیمت برخی مدل‌های این گوشی طی کمتر از ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: براساس قیمت جدیدی که از ساعت ۱۳ امروز برای فروش این محصولات در نظر گرفته شده امروز آیفون هفت با ظرفیت ۳۲ گیگ که البته تعداد آنها در بازار بسیار محدود است، قیمتی حدود سه میلیون و ۹۰۰ تا چهار میلیون تومان دارد.

وی ادامه داد: آیفون‌های با ظرفیت ۱۲۸ هم امروز حدود چهار میلیون و ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارند، اما قیمت آیفون‌های با ظرفیت ۲۵۶ در حالی روز گذشته حدود هفت میلیون تومان بوده است که این رقم به پنج میلیون و ۸۰۰ تا پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

دادخواه با پیش بینی اینکه تا پایان هفته جاری رقم‌های اشاره شده کاهش قابل توجه پیدا خواهند کرد، ادامه داد:حتی پیش بینی می‌شود این قیمت ها با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شوند که البته این روند کاهش قیمت برای مدتی مستمر خواهد بود.

افشار فروتن، رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی، درباره‌ بازار این روزهای برند  آمریکایی در کشور گفت: ظاهرا عرضه آیفون در ایران از روز گذشته آغاز شده و در روز شنبه بیشتر محصولات موجود در بازار آیفون‌های ۱۲۸ گیگی بوده است که قیمتی حدود شش میلیون تومان برای نوع ساده آن و حدود هفت میلیون تا هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای آیفون‌های ۷ پلاس اعلام می‌شده است.

 

آیفون7 با قیمتی نجومی به ایران آمد


مرجع خبر: کلیک گروه خبر: گروه اقتصاد تاریخ درج: 1395/06/29 تعداد بازدیدکننده: 320